CHP terörü lanetledi

CHP terörü lanetledi
Okan Çelik
20 Ağustos 2019 / 22:49

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, 20 Ağustos 2012 tarihinde Gaziantep’in ilk defa terörün en alçak, en acımasız yönünü bombalı saldırıyı yaşadığını söyledi.

Demir açıklamasında, “PKK terör örgütünün Karşıyaka Polis Karakolu önünde üstelik Ramazan Bayramının 2. Gününde bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda 8 vatandaşımız hayatını kaybetti, 66 kişi ise yaralandı.

20 Ağustos 2016 tarihinde ise bu kez IŞİD Terör örgütü Gaziantep'te yaşanan en büyük katliamı Şahinbey İlçemizde insanların en mutlu gününde, sokak düğününde canlı bombalı saldırı düzenleyerek gerçekleştirdi. Yaşanan saldırıda çoğunluğu çocuk 59 vatandaşımız hayatını kaybetti 100’e yakın kişi yaralandı.

Terörü kimden geldiğine bakmadan lanetleyip, oluşmasında sebep olan, fırsat tanıyan her türlü ortamın kurutulmasını ve tarihimizde bir daha asla böyle katliamların yaşanmamasını temenni ediyor, yetkilileri ve toplumun tüm kesimlerini üzerlerine düşün vazifeyi yerlerine getirmeye davet ediyorum. Her iki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı dileklerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz