CHP iktidarında polisler özlük haklarına kavuşacak

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, CHP iktidarında polislerimizin 3600 ek gösterge dahil tüm özlük haklarına kavuşacağını söyledi.

CHP iktidarında polisler özlük haklarına kavuşacak
Telgraf Haber Merkezi
12 Nisan 2021 / 06:01

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, CHP iktidarında polislerimizin 3600 ek gösterge dahil tüm özlük haklarına kavuşacağını söyledi.

Uçar, Polis Teşkilatının 176'ıncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Uçar, kurulduğu günden bugüne anayasaya ve kanunlara bağlılıkla görevini yerine getiren Emniyet Teşkilatının 176 yıldır milletin huzur ve güven içinde yaşaması için büyük bir özveriyle çalıştığını, CHP iktidarında polislerimizin 3600 ek gösterge dahil tüm özlük haklarına kavuşacağını belirtti.

Sadece asayişi temin etmek değil, özellikle son dönemlerde meydana gelen afet, salgın gibi durumlarda Türk Polisi fedakarlığını, azmini, çalışkanlığını ve vatan sevgisini bir kez daha gösterdiğini ifade eden CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, şunları kaydetti:

“Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, vatandaşımızın huzur ve mutluluğu için görev yapan emniyet teşkilatımız çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyetinin köklü ve temel kurumlarından biridir.

Polislerimizin özlük hakları vakit kaybetmeksizin tesis edilmeli, her seçimden önce sözü verilen 3600 ek gösterge vaadi de yerine getirilmelidir. CHP iktidarında biz verdiğimiz sözü tutacak haklarını teslim edeceğiz.  Tahsil farkı gözetmeden ek göstergenin adil olarak tıpkı Jandarma’da olduğu gibi polisler arasında da ayrım yapılmadan verilmesi gerekmektedir. Polislerimiz, özlük haklarının Jandarmanın özlük haklarıyla eşitlenmelidir. Yasalar karşısında eşit olan jandarma ile polisi, özlük haklarına gelince birbirinden ayrılması eşitsiz bir uygulamadır.  Bu eşitsizliğe CHP İKTİDARINDA SON VERECEĞİZ.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olan bir asker, 5 bin 300 -7 bin 300 TL arası emekli aylığı alırken, polis ise 2 bin 700 – 3 bin 300 TL arasında emekli maaşı almaktadır. Bu haksızlık, hakkaniyetsizlik değil de nedir? Yine askerler kendilerine ücretsiz olarak tahsis edilen lojmanlarda kalırken, polisler ise lojman yetersizliği nedeniyle ikamet sorunu çekmektedir. Polislerimizin ikamet edebilecekleri modern lojman projeleri hayata geçirilmeli ve ekonomik yaşamın zorlukları karşısında desteklenmeli ve görevine tam anlamıyla adapte olması sağlanmalıdır. Polislerin yaşam standartlarını yukarılara taşınmalıdır.  Hafta sonları, resmi tatillerde, dini ve milli bayramlarda çalışan emniyet mensuplarımızın fazla mesai ücretleri hakkaniyetli bir şekilde ödenmelidir.

Polislerimizin koronavirüs salgınıyla mücadelede gösterdikleri fedakarlık da göz ardı edilmemelidir.

Polislerimiz canlarını hiçe sayarak salgınla mücadele etmektedir. Karantinadan kaçanların, kurallara uymayanların peşinden polislerimiz koşturmaktadır. Riskli alanlarda, hastanelerde, mezarlıklarda, karantina merkezlerinin kapısında görev yapan polislerimizin bu fedakarlıkları misliyle ödenmelidir.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz