CHP Gaziantep’in gündeminde kongre yok

CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar,  CHP Genel Merkezi kararıyla pandemi nedeniyle kongrelerin durdurulduğunu ve Gaziantep’te de şu anda kongrenin gündemlerinde olmadığını söyledi.

CHP Gaziantep’in gündeminde kongre yok
Telgraf Haber Merkezi
27 Nisan 2021 / 08:26

CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar,  CHP Genel Merkezi kararıyla pandemi nedeniyle kongrelerin durdurulduğunu ve Gaziantep’te de şu anda kongrenin gündemlerinde olmadığını söyledi.

CHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanı olarak atanan Neşet Uçar, Telgraf’a ziyarette bulundu. Zyaret sırasında CHP’nin ongre sürecinden nasıl bir politika izleyecekleri kadar hedeflerini anlatan Uçar, şu anda kongre kararı almalarının mümkün olmadığını açıkladı. CHP Genel Merkezi tarafından kongrelerin durdurulduğunu açıklayan Uçar, “Parti genel merkezimiz, pdandemi süreci nedeniyle tüm kongrelerini durdurduğunu açıkladı. İkinci bir karar alnıncaya kadar da kongreler yapılamayacak. Sadece Gaziantep’e özel bir karar değil. Türkiye’de 4-5 il ve 20 ilçe de bizimle aynı durumda. O yüzden genel merkez kararı olmadan kongre yok. Bizim de gündemimiz kongre değilé ifadelerini kullandı. 

BİZİ GENELGE BAĞLAR

Neşet Uçar, parti tüzüğüne göre görevden alınan birinin yerine atama yapıldığını belirterek, “Normal şartlarda yapılan il için 7 kişi 45 gün içinde, ilçeler için de 5 kişilik kurul 30 günde seçime götürmek üzere atanır. Fakat pandemi sürecinden dolayı bir genelge yayınlandı. Bu genelgeler bizi bağlar. CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen genelgede kongreler ikinci bir emre kadar eetelenmiştir diyor. Gündemimizde şu anda kongre yok. CHP Genel Merkezi’nin ikinci bir kongre kararı sonrası il kongre kararlarımızı alacağız. Ben de gel başkan ol diye görevlendirilmedim. Genel Merkezimiz çok sayıda isimle görüştü. Genel merkez beni çağırdı ve sizinle devam etmek istiyorum dedi. Ben yapacaklarımı anlattım. Onlar fikirlerini söyledi. Sonra beni atadılar” dedi.

HEDEF SÖZ SAHİBİ BİR CHP

Hedeflerinin Gaziantep’te söz sahibi bir CHP olduğuna dikkat çeken Uçar, çözüm üreten bir anlayışla hareket edeceklerini dile getirdi. Uçar, “Benim hedefim CHP’yi Gaziantep’te söz söyleyebilen çözüm büreten bir hale getireceğiz. Biz sadece eleştirmiyoruz. Çözüm önerilerimizi de sunuyoruz. Eleştirmek çözüm değil. Somut uygulanabilir çözüm önerileri ile ortaya çıkmak lazım. Görevlendirilmemizin ardından 21 gün geçti. Çok yeniyiz ve hemen sahaya indik. Gaziantep’in sorunları ve çözüm önerileri ile görüşlerimizi açıklıyoruz. Seçim için değil, partimizi nasıl söz sahibi yaparız diye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

ÇALIŞMAK İSTEYEN HERKESLE ÇALIŞIRIZ

Uçar, atanmasınına rdından ters bir tepkiyle karşılaşmadığını dile getirdi. Parti tabanında da olumlu karşılandığını dile getiren Uçar, “30 yıldır parti içerisindeyim. Çok iyi bir yönetim yaptık. Bizler çalışma grupları oluşturacağız. Çalışmak isteyen herkesle çalışırız. Kim görev almak istiyorsa onla çalışırız. Partide görev almayı ben nöbet tutmak olarak yorumluyorum. Kim gelip de ben bçalışmak istiyorum derse onla çalışırım. Gelsinler partimiz çatısı altında birlikte çalışalım. Kimseye yok demeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Neşet Uçar, Gaziantep’te eksik muhalefet sorunu olduğunu ve bunu kapatacaklarını söyledi. Uçar, “Biz ittifakın da sonuna kadar arkasındayız. Biz geçmişi konuşmak istemiyoruz. Önümüze bakıyoruz. İnşallah bir dahaki seçimde de kendi adayımızı çıkarmanın doğru olduğunu anlatarak adayımızı çıkarmak istiyoruz. Biz kongre hazırlığı yapmıyoruz. Biz topluma ses olabilmek. CHP’nin Gaziantep’te ağırlığı artırılır ve vatandaşın sesi olursa sonuç olarak da yansıyacaktır. Son seçimde de adayımız yoktu. Biz her şartlarda Gaziantep’te aday çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz