Çaresizlik kahrediyor

Akkket’te bulunan cami inşaatında önceki gün kalıp iskelesinin çökmesi sonucun göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’a, gazetemizin baskıya girdiği saatlerde hala ulaşılamamıştı.

Çaresizlik kahrediyor
Hasan Akpınar
15 Kasım 2019 / 23:02

Akkket’te bulunan cami  inşaatında önceki gün kalıp iskelesinin çökmesi sonucun göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’a, gazetemizin baskıya girdiği saatlerde halaulaşılamamıştı. Tahtalardan oluşan enkazı bir türlü kaldırılamaması tepkilere neden oldu.

7 yıldır devam eden cami inşaatının 4 yıl önce çakılan tahta kalıpları önceki gün inşaatın Mühendisi  Korkut Küçükcan’ın üzerine yığıldı. Yetkililer hemen harekete geçti ve arama çalışması başlattı. Olay yerinde bulunan basın mensupları da dahil vatandaşlar çalışmaların çok yavaş ilerlediği ve bir koordinasyon olmadığı eleştirilerini yöneltirken  olay yerinde AFAD ve UMKE  ekiplerini olduğu enkaz kaldırma işlemini ise belediyenin temizlik işçilerini yaptığı öğrenildi. Olay yerine gelen Vali Davut Gül zaman zaman sözlü ve yazılı açıklamalar yaparak çalışmalar hakkında bilgi verirken gazetemizin baskıya girdiği saatlerde çalışmalarda 32. saatine girmişti.

Bu durum bize Gaziantep’in bu tür olaylara ne kadar hazırlıksız olduğunu, bu tür durumlarda bir kriz yönetim planımızın olmadığını net bir şekilde gösterdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz