Bulaşık Makinesi Almadan Önce Bakılması Gereken Site: iyioneri.com

Bulaşık Makinesi Almadan Önce Bakılması Gereken Site: iyioneri.com
Telgraf Haber Merkezi
14 Temmuz 2021 / 08:02

Yeni bir ev kiraladınız veya satın aldınız, şimdi sıra bulaşık makinesi seçmekte mi? Uzun yıllar yaşantımıza eşlik edecek olan bulaşık makinesini seçerken özellikler ve kalitesi çok önemli. Herhangi bir arızayla karşılaşmamak ve tüm özelliklerinden yararlanmak için iyioneri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çünkü bu sitede tüm beyaz eşya ürünleri inceleniyor ve en iyiler listeleniyor.

Bulaşık Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Temizleme performansı
Durulama performansı
Kapasite
Enerji ve su verimliliği
Ekstra özellikler

Sizin için tüm bu özelliklere bakılarak oluşturulan en iyi bulaşık makineleri listesine https://iyioneri.com/en-iyi-bulasik-makinesi/adresinden ulaşabilirsiniz.

Temizleme Performansı

Bir bulaşık makinesinin fiyatının yüksek olması, her zaman daha iyi bir temizleme performansı sunacağı anlamına gelmez. Fiyatına bakmak yerine bulaşık makinesinin özelliklerine daha fazla dikkat etmelisiniz. Bazı bulaşık makinelerinde, cam eşyaları ve şişeleri daha etkili bir şekilde temizleyen bir yıkama döngüsü bulunurken, bazılarında yiyecek parçacıklarını ve kalıntıları çıkarmak için bulaşıkları güçlü bir su akışıyla yıkayan güçlü özellikler vardır. Bazı makinelerde fazla yıkama kalıntılarını gideren ve sağlık kurallarına uygun şekilde sıcak dezenfektan suyu püskürterek eşyaları temiz bırakan durulama takviye pompaları bulunur. Bu tarz profesyonel bulaşık makinelerinin fiyatı yüksektir. O yüzden fiyatı yüksek bir ürün tercih edecekseniz bu özelliklere ihtiyacınız olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Durulama Performansı

Bulaşık makinesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri durulama performansıdır. Bulaşık makinesi, bulaşıklarınızı dezenfekte etmek için en az 82 derece su ile ve su izlerinin oluşmasını önlemek için parlatıcı ile etkili bir şekilde durulamalıdır. Durulama kollarının, gelen su basıncı ile serbestçe dönmesi veya basınç düşükse, dahili bir su durulama takviye pompasına sahip olması gerekir.

Bulaşık Makinesi Kapasitesi

Bulaşık makinesi modelleri, boyut ve kapasitesine göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden sizin için doğru olanı seçmeniz çok önemlidir. Çoğu bulaşık makinesi standart öölçüye sahip olsa da bazılarında özel ölçüler olabilir. Bulaşık makinesi satın alırken bulunduğunuz yerin büyüklüğünü ve ölçüsünü mutlaka kontrol etmelisiniz.

Standart bulaşık makinesi ölçüsü: 60 x 55 x 84 cm

Enerji – su verimliliği

Çoğu bulaşık makinesi artık geliştirilmiş enerji derecesine sahiptir. Bu aslında fazlaca tasarruf sağlayabilir. Ancak daha düşük enerji bazen daha yavaş çalışma süreleri anlamına gelir. Modern bulaşık makineleri, kaynaklarınızı (su ve elektrik) akıllıca kullanır. Bu da su ve elektrik faturalarının düşmesine katkıda bulunabilir.

Ekstra özellikler 

Bulaşık makinesinde ekstra özelliklere sahip olmak, cihazın kullanılabilirliğini kesinlikle artırabilir. Dahili havalandırma, hızlı yıkama döngüleri, durulama takviyeleri, dahili deterjan pompaları, ses yalıtımı, düşük su kullanımı gibi özelliklerin tümü endüstriyel temizlik için kullanışlıdır. 

Bazı bulaşık makinelerinde, yıkama döngülerini akıllı telefonunuz aracılığıyla izleyebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz akıllı telefon entegrasyonu bile vardır.

İhtiyaçlarınız için doğru bulaşık makinesini seçmenize yardımcı olacak basit ve pratik ipuçlarından bahsettik. Kaliteleri, özellikleri ve genel performansları hakkında iyi bir fikir edinmek için farklı markaların farklı modellerini incelemenizi öneririz. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz