Bu duyarsızlık niye?

Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, “150 bin kişi ile şehitlerimizi uğurlardık. Bize ne oldu?” dedi.

Bu duyarsızlık niye?
Okan Çelik
23 Ağustos 2019 / 08:20

Şehit aileleri ve Gaziler, toplumun her geçen gün duyarsızlaşmaya başladığını savundu. Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, “150 bin kişi ile şehitlerimizi uğurlardık. Bize ne oldu?” dedi. Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamza Bayındır ise, toplumda gelen şehit haberlerine karşı inanılmaz bir duyarsızlık oluştuğunu söyledi.

Son günlerde peş peşe gelen şehit haberlerine karşı toplumda büyük bir duyarsızlık oluştuğunu savunan şehit aileleri ve gaziler, ülke insanının artık şehitlerine ve gazilerine eskisi kadar sahip çıkmadığını savundu. Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, şehit cenazelerine ve gazilere karşı sadece vatandaşların değil siyasetçilerin de inanılmaz bir duyarsızlık içerisinde olduğuna dikkat çeken Yeter, “İçişleri Bakanımzı ve Milli Savunma Bakanımız haricinde çıkıp da teröre tepki gösteren kalmadı. Biz eskiden Gaziantep’te 150 bin kişi ile şehit cenazelerine katılırdık. Şimdi ise şehit cenazelerimiz sesiz sedasız bir şekilde uğurlanıyor. Gazilerimizie sürekli saldırılar oluyor ve vatandaş tepkisiz kalıyor. Bizlere ne oldu? Bu duyarsızlık niye” şeklinde konuştu.

Gaziantep Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamza Bayıdır ise, toplumun şehitlerine ve gazilerine eskisi kadar sahip çıkmadığını söyledi. Şehit haberleri geldiğinde toplumun her kesiminin inanılmaz üzüntü yaşadığını ve tepkilerini de yürüyüşlerle, şehit cenazelerine yüksek katılımlarla gösterirlerdi. Şu anda şehit haberleri geliyor ama kimsenin umuru değil. Herkes kendi havasında. Sosyal medyadan başsağlığı dilemekle olmaz. Bizler evlatlarımızı Vatan uğruna feda ettik. Bütün evlatlarımızı da vermeye hazırız. Ama bu şekilde vatandaşların duyarsız kalması içimizi acıtıyor. Vatandaşımzı şehidine sahip çıkardı. Gün geçti,kçe duyarsızlaşmaya devam ediyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz