BTP’den Sosyal Medya Değerlendirmesi

BTP’den Sosyal Medya Değerlendirmesi
Telgraf Haber Merkezi
6 Temmuz 2020 / 09:28

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşine sosyal medya üzerinden yapılan çirkin saldırının ardından sosyal medyanın yasaklanacağı yönündeki açıklamalara değinen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe,” Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’a yönelik sosyal medyada hakaret içeren paylaşımlar kabul edilemez. Ancak birkaç kişinin yaptığı bu hadsizlik nedeniyle genelin cezalandırılması yanlış olacaktır.”dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’a yönelik sosyal medyada hakaret içeren paylaşımların insanlığa yakışmadığını ifade eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe, şu açıklamalarda bulundu:
“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 4’üncü çocuğunun haberini verdiği mesajın altına bir anneyi üzecek şekilde yapılan çirkin yorumlar ne inancımıza, ne insanlığımıza yakışıyor. Genel Başkanımız Av. Hüseyin Baş, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, Bakan Berat Albayrak ve ailesini tebrik ederken, yapılan alçakça ve namus yoksunu saldırıyı da kınamıştır. Bağımsız Türkiye Partisi olarak bu platformlarda insanların değerlerine aşağılık ifadelerle hakaret eden kişilerin, en şiddetli şekilde cezalandırılmasını biz de onaylıyoruz. Fakat birkaç kişinin yaptığı bu hadsizliğin sonucunda genelin cezalandırılmasını doğru bulmuyoruz. Genel Başkanımız Av. Hüseyin Baş'ın, siyasilerin sosyal medyaya erişim engeli getireceklerine dair "Niye kapatıyoruz? Dolar yükselince ülkeye mi sokmuyoruz? Yakıyoruz bitiyor. İsrail can sıkınca kola yasaklanıyor mu? Döküyoruz yere bitiyor. Madem beğenmediniz, sosyal medyayı girmeyin. Olsun bitsin." ifadeleri oldukça önemlidir.”
“YANLIŞA, YANLIŞLA CEVAP VERİLMEMELİ “
Sosyal medya platformlarında vatandaşların, görüşlerini, mesajlarla, videolarla, resimlerle özgürce ifade edebildiğine dikkat çeken Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe;” Olması gereken sahte hesapları tespit etmek ki, zaten dünyanın neresinde olursa olsun, sahte hesap da olsa bir şekilde faili tespit edilebiliyor. Bu hesapları engellemenin bu tür hadsizce yapılan hakaretleri engelleyeceği kanaatindeyim. Nitekim Bakan Albayrak ve eşine sosyal medya üzerinden hakaret eden hesaplarından birinin, 2017 yılında Konya'da görülen FETÖ çatı davasındaki firari sanıklardan örgütte "bölge imamı" olarak görev yapmış bir şahıs olduğu ortaya çıktı. Görüldüğü gibi, her şey ortada, suçlular tespit edildi, gerekli işlemler yapıldı, yapılıyor. Bir katilin cinayet aleti o cinayetten sonra yasaklanmıyorsa, birileri sosyal medyada hakaret ederek, suç işleyerek yanlış yaptı diye tüm sosyal medyayı cezalandırmak. Bu, yanlışa yanlışla cevap vermek olur.”diye konuştu.
“YAPICI ELEŞTİRİLER KÜLFET DEĞİL, NİMETTİR.”
Sosyal medyanın tamamen yasaklanmasının yanlış bir karar olacağını dile getiren BTP İl Başkanı Boztepe,” Bırakın insanlar hakaret etmeden özgürce eleştirilerini yapabilsin. Bir ülkenin yönetimine talip olanlar yapılan eleştirilere de kapı açmalıdır. Eleştirilere, muhalefete olan tahammülsüzlük tüm platformların önünü kesmeye dönüşürse, insanlar yaşadıkları sıkıntıları bir şekilde ifade edemezlerse, işte o zaman bu insanlardan korkmak lazım. Hakaret etmeden kendisini özgürce ifade edenlerin önünü kapatmamak lazım. Bırakın insanlar eleştirsinler. Yönettikleri insanların dertleriyle dertlenen, bunlara çözüm üretme niyetinde olan siyasiler için bu eleştiriler külfet değil, nimettir. Yöneticileri çözüme odaklı, eleştirmek milletin görevi. ”ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz