Birlikte yöneteceğiz

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER) Başkan Adayı Bora Kanevetçi, ürettikleri projelerle sektöre çözüm olacaklarını söyledi. Kanevetçi, “Katılımcılığı sağlayarak birlikte yöneteceğiz” dedi.

Birlikte yöneteceğiz
Okan Çelik
7 Mart 2021 / 21:00

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER) Başkan Adayı Bora Kanevetçi, ürettikleri projelerle sektöre çözüm olacaklarını söyledi. Kanevetçi, “Katılımcılığı sağlayarak birlikte yöneteceğiz” dedi.

GAİMDER’in 26-27 Mart’ta  yapılacak olan kongresinde aday olduğunu açıklayan Bora Kanevetçi ve ekibi Telgraf’aziyarette bulunarak, izleyecekleri yol ve projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Derneklerinin 1984 yılından bu yana faaliyette olduğunu ve çok saygın bir yere sahip olduğunu belirten Kanevetçi, “Derneğimizin bu saygınlığını korumak için mücadele edeceğiz. Mevcut Başkan ve yönetimin yanı sıra Derneğin kuruluşundan bugüne kadar emek veren herkese yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Derneğimizin kurumsal yapısını güçlendirerek çıtayı daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz. Katılımcılığı sağlayarak birlikte yöneteceğiz. Ekip ruhu içerisinde hizmetler üreteceğiz. Projelerimizle sektörümüzün çözümleri noktasında çalışmalar yapacağız. Çalışma gruplarımızla sorunların üzerine ciddi bir şekilde gitmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

KOMİSYONLAR OLUŞTURACAĞIZ

Kanevetçi, katılımcılığı sağlamak için komisyonlar oluşturacaklarını dile getirdi. Kanevetçi, “Kuracağımız komisyonlarla meslek standartlarının geliştirilmesi için çalışacağız. Üyelerimiz arasındaki dayanışmayı artıracağız. Yerel Yatırımları İzleme Komisyonu, Yapı Malzemeleri Komisyonu, Alt Yapı Sorunları Komisyonu, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Komisyonu, Kamu Müteahhitleri Komisyonu, Yasa ve Yönetmelikler Komisyonu, Sosyal Etkinlikler ve Dayanışma Komisyonu kuracağız. Katılımcı yönetim, birlikteyönetim sloganı ile yola çıktık. İnşallah derneğimizde yeni dönemde hep birlikte büyük işlere imza atacağız. Sorunların çözümü noktasında çok aktif çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

BİN 300 KAYITLI ÜYEMİZ VAR

Derneklerine kayıtlı bin 200’ü aşkın üyeleri olduğunu belirten Kanevetçi, bir o kadar da kayıtlı olmayan müteahhit olduğuna dikkat çekti. Üyelerin çoğunun aktif olduğunu belirten Kanevetçi, “Daha önce kendine bir ev yapsan ruhsatını kendi adına aldığın için bir nevi müteahhit oluyordun. Yeni müteahhitlik Yasası ile bu durum biraz değişecek. Şu anda öyle olmayacak. Mutlaka bir müteahhide vermek lazım. Ben müteahhitlik yapacağım demek 2 bin 750 lira idi ve yapabiliyordu. O da anlam ifade etmiyordu. Onun önü kesildi. Şu anda onu yapamıyorsun. Bizler Yeni Müteahhitlik Yasası ile oluşan mağduriyetleri çözeceğiz.

DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Kanevetçi, müteahhitliğin kolay bir meslek olmadığına dikkat çekti. Dernek olarak çok kurumsal bir yapıya büründüklerine dikkat çeken Kanevetçi, kendilerinin bunu daha ileriye nasıl taşıyabilecekleri konusunda hedefler koyduklarını söyledi.  GAİMDER’in üyesi olduğu AYKOME’nin bu kent için çok önemli olduğunu belirten Bora Kanevetci aynı uyum ile gelecek süreçte de çözümün bir parçası olmaya devam edeceklerini söyledi. Çok süratli bir şekilde kentsel dönüşüme ağırlık verilmesi gerektiğini söyleyen Kanevetçi, “Öncelik yerinde kentsel dönüşüm olması gerek. Böylece insanları aidiyet hissettikleri alanlarda daha iyi koşullarda yaşayabilecek alanlar yaratmanın mümkün. Kentsel dönüşümün özel sektör eliyle yapılması halinde daha hızlı dönüşüm sağlanarak yol alınabilir” diye konuştu.

YAPICI OLACAĞIZ

Kanevetçi, öneceki dönem ve mevcut yönetimlerin ellerinden geleni yaptıklarına dikkat çekti. Kanevetçi,, “Bizler de çok yapıcı bir muhalefet anlayışında olacağız. Muhalefet yaparken biraz daha kent adına katkı koyacak, bütün kurumlarla, kent adına meslektaş adına ve kentin faydasına olacak her şeyde iş birliği ile birlikte muhalefet etmeye hazırız. Yanlışa yanlış doğruya doğru diyeceğiz. Çatışmacı ortamdan mümkün olduğunca uzak duracağız.  Kentin, meslektaşlarımızın çıkarları ne ise onu sonuna kadar savunacağız” ifadelerini kullandı.

İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Meslektaşlarının kendilerine her an ulaşabileceklerine dikkat çeken Kanevetçi, “birlikte yönetimi mutlaka sağlayacaklarını dile getirdi. Kanevetçi, “Hiçbir zaman odanın kapıları meslektaşlarımıza kapalı olmayacak. Kapıdan içeri girdiklerin bir kamu kurumundan ziyade evlerine girdikleri hissiyatına kapılmalarını istiyoruz. Özellikle meslektaşlarımız ile iş birliğine önem vereceğiz.  Meslektaşlarımız ile birlikte bu odayı arzu edilen bir yere getirmeyi istiyoruz. Tüm meslektaşlarımızın seçimden öncede seçimden sonrada odamızın yanında durmasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz