Bin ailenin elektriği açtırıldı

Bin ailenin elektriği açtırıldı
Telgraf Haber Merkezi
21 Mayıs 2022 / 03:58

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Gaziantep’teki hayırsever ailelerin destekleriyle, Valiliğin koordinasyonunda, Vali Bey ile Belediyenin çalışmalarıyla 1000 dolayında ailenin elektrik borcu ödenerek, çoluk-çocuğuyla karanlıkta yaşamaya mahkûm edilen birçok ailenin mağduriyetine son verildi” dedi.

Yılmazkaya, “Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te yaşayan ve 2,5 aydır elektriği kesik olarak karanlıkta yaşayan Urfa Halfetili Kotan ailesine yaptığımız ziyaret sonrasında, icra masrafları, kesilen cezalar, gecikme bedelleri, fahiş gelen elektrik faturalarının toplamı olan 65 bin liralık bedel hayırsever vatandaşlarımız sayesinde, Gaziantep Valiliğimiz koordinasyonunda ödenerek, ailenin yaşadığı mağduriyet ortadan kaldırıldı” dedi.

Yılmazkaya, “20 gün önce İl Başkanı Neşet Uçar, Milletvekilimiz İrfan Kaplan ve İl Yöneticimiz Hacı Mehmet Taşdelen ile birlikte ziyaret ettiğimiz Kotan ailesi gibi ülke genelinde milyonlarca ailemiz yüksek enflasyon ve geçim sıkıntısı yüzünden bırakın elektrik faturasını ödemeyi günlük ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlandığı için elektrik faturasını bile ödeyemiyor” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, AKP Hükümetini ve elektrik dağıtım şirketlerini eleştiren Yılmazkaya, “Zaten milletimiz, giderek artan pahalılığın pençesinde kıvranıyor bu yüksek faturalarla vatandaşın iyice belini büktünüz.  Salgın sürecinden sonra artan durgunluk ve şimdide yaşanan yüksek enflasyondan çıkmaya çalışan esnafa ve vatandaşa yüksek elektrik faturalarıyla darbe vurdunuz.  

Kiradan daha yüksek gelen elektrik faturaları yüzünden birçok esnaf dükkanını kapatmaya başladı, vatandaş ise bu yüksek faturaları ödeyemeyeceği için karanlıkta yaşamaya başladı.  Türkiye'de giderek artan yoksulluk ve işsizlikle birlikte yüksek enflasyonun altında ezilen vatandaşlarımız, bu fahiş fiyatlı elektrik faturalarını ödeyememekte.

Türkiye ortalamasının üzerinde işsizlik oranının yaşandığı Gaziantep'te de evine ekmek götüremeyen, perişan olan binlerce vatandaşımızın mağduriyetini dillendirmek adına elektriği kesik ailelere yaptığımız ziyaretlerin olumlu bir şekilde neticelenmesi bizleri mutlu etsede, bu sorunların kalıcı olarak çözülmesi vatandaşın biran önce ekonomik olarak refaha kavuşması şarttır” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz