Beni provoke ettiler

Geçen hafta Konya’da çok zor bir maç oynadıklarını söyleyen Gaziantep F.K Teknik Direktörü Marıus Sumudica, “Bende maçtan sonra çok sıcaktım, ben sadece taraftarı maçtan sonra alkışlamak istedim ama beni provoke ettiler, bana bağırdılar” dedi.

Beni provoke ettiler
Sedat Torun
12 Aralık 2019 / 00:01

Geçen hafta Konya’da çok zor bir maç oynadıklarını söyleyen Gaziantep F.K Teknik Direktörü Marıus Sumudica, “Bende maçtan sonra çok sıcaktım, ben sadece taraftarı maçtan sonra alkışlamak istedim ama beni provoke ettiler, bana bağırdılar” dedi.

Konya maçı sonrasında yaşadıklarını anlatan Rumen teknik adam, “Benim ülkemde bu tür hareketler normal olduğu için bende normal olduğunu düşündüm. Sadece rakip taraftarların bana neler yaptığını orada ki basın mensuplarına anlatmaya çalıştım. Yaptığım hareketler kimseye karşı yaptığım hareketler değildi. Sadece olanları anlatmaya çalıştım.Yaptığım el hareketleri ve söylediğim sözlerle. Türkiye’de ki herkse saygı duyuyorum. Taraftarlara, basın mensuplarına söylediğim gibi sadece olanları anlatmak istemiştim. Maçtan sonra sıcağı sıcağına olan gelişmelerde olanları yutamadım ve kendime yediremedim, böyle bir açıklamada bulundu. Bana karşı yapılan el hareketlerini ve küfürleri basın mensuplarının önünde söyledim.  Ben bu hareketleri Konyaspor taraftarlarına yapmadım. Çünkü orada tribünleri alkışladım. Bana hakaret ve küfür eden taraftarlara işaret ettim ve ‘Eğer böyle devam ederseniz kümeye düşersiniz’ diye el işaretiyle anlatmaya çalıştım. Konyaspor taraftarını bunun dışında tutuyorum” dedi.

“BENİ TÜRK OLARAK DEĞERLENDİRİN”

Yaptığı davranışlar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin kuruluna sevk edildiğini aktaran Sumudica, “PFDK bana ceza verecekse ben bu sene hiç bir şey yapmadım ve bu sezon için yaptığım ilk hareketim. Şu an ligde ki iki yabancıdan biri benim ama ben kendimi yabancı olarak değil Türk olarak görüyorum. Karşılaştırma yaparken de Rumen değil de bir Türk olarak değerlendirme yaparlarsa memnun olurum.” Diye konuştu.

“SAHADA RAKİP KİM OLURSA OLSUN KAZANMAK İÇİN ÇIKARIM”

Bu hafta sonu eski takımı Kayserispor’a karşı mücadele edeceğini ifade eden Rumen Teknik adam, “Türkiye’de çalıştırdığım ilk takım Kayserispor’dur. Orada güzel anılarım oldu ama şuan Gaziantep Futbol Kulübünün hocasıyım. Bu şehri ve bu takımı seviyorum. Her şey Gaziantep futbol kulübü için. Bu maçı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sahada ailemin bir ferdi olsa ben yine kazanmak isterim. Saygı duyulmak isteniyorsa saygı duyarım ama sahaya çıktığımda düdük çaldığı andan itibaren üç puan için kendim ve oyuncularım mücadele ederiz. Orta sahada ki oyuncularımız eksik, zor bir maç olacak. Ligin başından beri çok fazla sakat verdik, ekibimle beraber çok iyi çalışıyoruz ve sahaya kazanabileceğimiz en iyi 11’i süreceğiz. Bu maçı kazanmak için çalışmalarımızda bu şekilde devam ediyor” dedi.

“3 YABANCI ALACAĞIZ”

Devre arasında üç yabancı futbolcu transfer etmeyi planladıklarını aktaran Sumudica sözlerini şöyle tamamladı:“Bunlara ihtiyacımız var ve yerli oyunculardan da transfer edeceğiz ve yerli oyuncularımız yüksek mantaliteye sahip olacak. Transfer edeceğimiz yabancı futbolcular kadromda ilk 11’de başlayacak oyunculardan olacak. Bunlar Antalya kampına yetişecek, yerli oyuncular konusunda da çalışmalar yapıyor. Umarım onlarda kampa yetişir”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz