Başkan Akınal’dan çarpıcı açıklamalar: Bizi bambaşka bir sezon bekliyor

Başkan Akınal’dan çarpıcı açıklamalar: Bizi bambaşka bir sezon bekliyor
Telgraf Spor Servisi
16 Ağustos 2022 / 12:00

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Lige kendilerine yakışan bir başlangıç yaptıklarını belirten Cevdet Akınal, taraftarları mutlu etmeye devam edeceklerini belirtti.

“BAMBAŞKA BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR”

Süper Lig’in ilk iki maçından 4 puanla ayrılmanın önemli bir iş olduğunu ancak asıl başarının bunu sürdürülebilir halde taşıyabilmek olduğunu belirten Cevdet Akınal, “Sezon öncesi çok yoğun bir kamp süreci geçirdik. Ve bu süreçte kadromuza 13 yeni oyuncumuzu dahil ettik. Geçtiğimiz sezon üzerine gerekli öz eleştirilerimizi de elbette yapmıştık. Bu doğrultuda yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte ciddi fedakarlıklarda bulunduk ve iyi bir takım yaratmayı başardık. Sivasspor ve Ankaragücü maçlarına baktığımız zaman taraftarlarımız kadar bizleri de heyecanlandıran bir takım izledik. Hocamıza, futbolcularımıza tüm çalışanlarımıza yönetim kurulu olarak inanıyoruz, güveniyoruz. Bu sezonun bizim için çok başarılı geçeceğine inanıyorum” dedi.

“İYİ FUTBOLUMUZ DEVAM EDECEK”

İlk iki maçta ortaya koyulan performanstan dolayı futbolcuları ve teknik heyeti tebrik ederek sözlerini sürdüren Cevdet Akınal, “Elbette iki maçta alınan dört puan değerlidir. Ancak bu puandan ziyade takımın ortaya koyduğu mücadele bizleri memnun ediyor. Bunun yanı sıra takım içerisindeki arkadaşlık ortamı, gelecek maçlar adına da bizi heyecanlandırıyor. Takımımızın başarılı olması adına tüm fedakarlıkları yapmaya devam edeceğiz. Sezon sonunda ise hep beraber bir başarı hikayesi yazacağımıza inanıyorum” dedi.

“TAKIMIMIZI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Kulüp Başkanı Cevdet Akınal, “Kadromuza bir çok kaliteli ve kendini kanıtlamış futbolcu arkadaşlarımızı kattık. Bunun yanı sıra gelecekte de büyük potansiyele sahip olan genç arkadaşlarımız da aramıza katıldı. Futbolda bugünü düşündüğümüz kadar yarınlarında planlamasını yapmak zorundayız. Türk Futbolu maddi olarak zor günler geçiriyor, bizim de burada uzun vadeli planlar yapmamız gerekiyor. Şuana kadar 13 futbolcu aramıza katıldı. Transferinde de sona geldiğimiz birkaç futbolcu daha bulunuyor. Umut ediyorum onlarında transferleri kısa süre içerisinde netlik kazanacak ve aramıza katılacaklardır. Taraftarlarımızı mutlu etmeye devam etmek istiyoruz, bununla birlikte kulübümüz şartları altında takımımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

“STADYUMUMUZ FIFA ONAYINDAN GEÇTİ”

Gaziantep Kalyon Stadyumu’nun bakımda olmasından dolayı Ankaragücü maçının Hatay’da oynanmasına rağmen kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür eden Cevdet Akınal, “Stadımızda sezonun son düdüğü çaldığı andan itibaren ciddi bir çalışma başladı. Avrupa standartlarında bir zemin olabilmesi için çaba gösteriyoruz. Ancak şehrimizde son yılların da üzerinde bir hava sıcaklığıyla karşı karşıya kaldık. Bu şartlar altında zeminin oturma süreci uzadı. Bunu geçtiğimiz sezonlarda birçok kulübümüzde yaşadı. Sezonun tamamında zeminin iyi olabilmesi adına yetkililerle birlikte kısa süreli başka bir stadyumda oynama kararı aldık. Bu süreçte stadyumumuza da FIFA ve TFF taraflı denetimler yapılıyor. FIFA tarafından denetimlerden başarılı bir şekilde geçtik. Federasyonumuz tarafından da zeminle ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Gaziantep’te Milli Takımımıza ev sahipliği yapmak istiyoruz, bu doğrultuda FIFA’nın onayı bizim için önemliydi. İnşallah bu sezon içerisinde Milli Takımımızı da Gaziantep’te ağırlayacağız. Bu şartlar altında oynadığımız Ankaragücü karşısında Hatay’da ciddi bir taraftar desteği yanımızdaydı. Onların bu desteği çok önemliydi ve onlara gönülden teşekkür ediyorum. Bizleri hiçbir şartta yalnız bırakmamaya devam etsinler, onlara bu sezon çok ihtiyacımız var” dedi.

“TARAFTARLARIMIZI KOMBİNE KART VE GFK STORE MAĞAZAMIZA DAVET EDİYORUM”

Gaziantep adına yakışır bir takım kurabilmek adına büyük fedakarlıklarda bulunduklarını belirten Cevdet Akınal, taraftarlardan da destek istedi. Herkesi kombine kart satın almaya ve kulübün lisanslı ürünlerinin satıldığı GFK Store mağazalarına davet eden Cevdet Akınal, “Taraftarlarımızı mutlu edebilmek adına bizim çalışmalarımız devam edecek. Ancak onlarda bu süreçte gerek kombine kart alarak, gerek lisanslı ürünlerimizi satın alarak bize destek olmalarını bekliyoruz. Bunlar sadece bir maddi destek için değil bu şehirdeki aidiyet duygusunu arttırabilmek adına çok önemli. Bir kez daha söylemek istiyorum ki, bu şehirde yaşayan herkesin birlik olması gerekiyor. Bu doğrultuda herkes kombinesini alsın, kırmızı-siyah ürünleriyle birlikte önümüzdeki süreçte bizleri yalnız bırakmasınlar” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz