Bakan Soylu: Belli grupların devlette güç devşirmeye çalışması kabul edilemez

Bakan Soylu: Belli grupların devlette güç devşirmeye çalışması kabul edilemez
Telgraf Haber Merkezi
10 Ekim 2020 / 23:42

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan "devletin yönetim kademelerinde inanç gruplarının hakim olduğu" iddiaları hakkında açıklamarda bulundu. 

Soylu, "Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez," dedikten sonra "Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları -son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum- tarihsel sürecimizin geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür," ifadelerini kullandı.

"Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur," diyen Soylu paylaşımlarını şöyle noktaladı:

"Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir."

"İçişleri Bakanı olarak söylüyorum: Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz