Bakan Gül’den Küçükcan ailesine taziye ziyareti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cami inşaatında meydana gelen çökme sırasında tahta ve kalasların altında kalarak yaşamını yitiren mühendis Korkut Küçükcan'ın  ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Gül’den Küçükcan ailesine taziye ziyareti
Telgraf Haber Merkezi
18 Kasım 2019 / 09:10

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cami inşaatında meydana gelen çökme sırasında tahta ve kalasların altında kalarak yaşamını yitiren mühendis Korkut Küçükcan'ın  ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Gül, olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldığını söyledi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte, Küçükcan ailesini taziye ziyaretinde bulundu. 2 çocuk babası Korkut Küçükcan’ın babası Kemal Küçükcan’a taziyelerini ileten Bakan Gül, ailenin acısını paylaştı.

Ziyaret sonrası konuşan Adalet Bakanı Gül, olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını belirterek, “Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açmış olduğu bir soruşturma var. Süreç savcılık kanalı ile takip edilecektir. Genç bir arkadaşımız, idealist bir arkadaşımızdı. Acı bir hadise, mekanı cennet olsun. Ailesi, çalışma arkadaşlarına tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi. 

Baba Kemal Küçükcan ise acılarının çok taze olduğunu ifade ederek, “Çocuğumuz kendini mesleğine adamış birisiydi. Nitekim de meslek görevi sırasında bu acı olayı yaşadı. Allah mekanını cennet eylesin” diye konuştu.

ÖLÇÜ ALIYORMUŞ 

Bu arada, hayatını kaybeden Korkut Küçükcan’ın cami inşaatı için güçlendirme projesi yaptığı ve inşaatta ölçü almak isterken çöken iskelenin altında kaldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz