AVM’ye değil, esnafa

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu, ekonomik olarak zor günlerden geçen küçük esnafa destek olunması gerektiğini söyledi.

AVM’ye değil, esnafa
Telgraf Haber Merkezi
16 Ağustos 2019 / 10:25

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu, ekonomik olarak zor günlerden geçen küçük esnafa destek olunması gerektiğini söyledi. Alışverişleri AVM’lerden değil,küçük esnaftan yapın diyen Küsbeoğlu, “Esnafımıza sahip çıkalım” dedi.

 

GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, hayata geçirdikleri ‘Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık’ projesi ile küçük esnafa destek olmak istediklerini söyledi. Ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçildiğini ve küçük esnafın  da zorlandığını belirten Küsbeoğlu, alışverişlerin AVM’lerden değil de küçük esnaftan yapılmasını istedi. Esnafın yıllar boyunca ekonominin bel kemiği rolünü üstlendiğine dikkat çeken Küsbeoğlu,  “Büyük marketler zincirleri hızla çoğalıyor ve küçük esnafımızı zor durumlara düşürüyor. Biz de birlik olarak esnafımıza destek olmak için kampanya başlattık. Herkes bu kampanyaya katılsın ve esnafımıza sahip çıksın” ifadelerini kullandı.

 

Küsbeoğlu, mahallelerde en zor anlarında vatandaşların yanında olan küçük esnafın ayakta kalması için gayret gösterdiklerine dikkat çekerek, “AVM’ler mantar gibi çoğalıyor. Bu durumda maalesef küçük esnafımızı yok ediyor. Biz de bu kapsamda ‘Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık! Projesi başlatmıştık. İşyerlerinin camlarına bu projenin tanıtımlarını da asmıştık. İnşallah vatandaşımız da sahip çıkarsa esnafımız ayakta kalacaktır. Biz ayrıca esnafımıza çok düşük faizli krediler vererek ayakta kalmalarını sağlıyoruz. İnşallah vatandaşımız da alışverişlerini esnaftan yaparsa esnafımıza sahip çıkmış olacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz