Atay: Gaziantep’te asansör denetimleri eziyete dönüştürüldü

Atay: Gaziantep’te asansör denetimleri eziyete dönüştürüldü
Okan Çelik
27 Ocak 2021 / 23:00

MHP Gaziantep milletvekili Sermet Atay, Gaziantep’te asansör denetimlerinin eziyete dönüştürüldüğünü savundu. Atay, “Asansör denetimlerini para kazanma kaynağı olarak görülüyor. Bu işte bir arıza var” dedi.

MHP Gaziantep milletvekili Sermet Atay, kentte her yıl periyodik oalra yapılan asansör denetimlerinde büyük yanlışlıklar olduğunus söyledi. ‘Gaziantep’te asansör denetim işinde arıza var’ diye sözlerine devam eden Atay, “Asansörlerin denetlenmesi kanunu çıkarıldı. Her yıl periyodik olarak asansörler denetleniyor. Denetleyen firma geliyor yeşil etiketi koyuyor, bir yıl sonra geliyor ve şu eksikliklerin var gider diyor ve kırmızı etiketi koyuyor. Parayı alıyor senden. Sonra o eksikliği gideriyorsun, geliyor yeşile dönüştürüyor. Bir yıl sona geliyor eksiğin var diye bir daha kırmızı etiketi yapıştırıyor. Her dönem eksiklik olur mu? Geldiğinde tüm eksikliği yaz, hepsini birden gidersin. Her yıl eksiklik var diye asansörlere kırmızı etiket mi koyulur? Bunu ekmek kapısı şekline dönüştürdüler. Gaziantep’te asansörleri eziyete dönüştürdüler. Para kazanma kaynağına dönüştürdüler. Geliyor mühendis kırmızı etkiketi basıyor şu eksikliği düzelttir. Gideriyorsun, tekrar geliyor yine kırmızı. Bir sefer olur iki sefer olur, defalarca olur mu? Asansör işinde bir arıza var. Eksikliği tespit ettin. Yeşili vurduktan sonra yine kırmızı etkiket koyuyorsan, sen kanun dışı bir iş yapıyorsun” dedi. 

Sermet Atay, Gaziantep’te devam eden elektrik kesintileri ve Enerjisa’dan gelen açıklamalarla ilgili de konuştu. Atay,  “Enerjisa  Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Unsu, elektrik kesintilerinin nedenini ağaçlara bağlamış, gafil avlandık demiş! Ben şunu sormuştum, trafolar neden yetersiz? Elektrik hatları ne zaman yer altına alınacak? Yatırım niye yok !Yani Tek suçlu ağaçlar mı?” şeklinde eleştirilerine devam etti. Atay, geçtiğimiz günlerde Telgraf’a yaptığı ziyarette, Enerjisa’yı sert bir dille eleştirmiş ve, “Ben hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun. Gaziantep’i böyle rezi etmeye hakları yok” şeklinde açıklamalarında bulunmuştu. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz