Atatürk’ün sancağı Gaziantep’te

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım, “Atamızın büyük taarruzda ve cephelerde yanında olan sancak artık Gazi şehrimizin, GTO ailesi olarak çok gururluyuz” dedi.

Atatürk’ün sancağı Gaziantep’te
Gülşah Sert
27 Şubat 2020 / 21:15

Atatürk'ün manevi hatırasını taşıyan sancak Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından Gaziantep’e kazandırıldı. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım, Atatürk'ün tüm cephelerde yanında taşıdığı belirtilen sancağı satın aldıklarını ve 25 Aralık Panorama Müzesi'ne hibe edeceklerini açıkladı.

GAZİ’NİN SANCAĞI GAZİ ŞEHRE YAKIŞIR

GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin de katılımıyla GTO Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan GTO Başkanı Yıldırım, “Bu gurur yalnızca odamızın değil, Gaziantep'te yaşayan, iş ve aş üreten, istihdam sağlayan ve "Ben Gaziantepliyim" diyen herkese aittir. Gazi’nin sancağı Gazi şehre yakışırdı. Gazi’nin sancağını Gaziantep Ticaret Odası tarafından Gazi şehrimize armağan ediyoruz. Büyük taarruzda ve tüm cephelerde Ata’mızın yanında olan bu sancak, 25 Aralık Panorama Müzesi’ne hibe edilecek ve orada sergilenecek” diye konuştu.

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMUŞ BİR ŞEHİRİZ

"Türk milleti olarak tüm zorluklara, acılara dayanma gücünü aldığımız kaynak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür” diyen Yıldırım şunları söyledi: “Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde küllerinden yeniden doğmuş bir şehiriz. Gaziantep Ticaret Odası olarak, milletimizin, küllerinden doğuşunun bir sembolünü gazi şehrimize kazandırdık. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm cephelerde yanında taşıdığı ipek sancak üzerinde 'Allah'tan gelen fetih yakındır' ayeti yazıyor. Saf Suresi'nin bu ayetinin yanı sıra Fetih ve Ali İmran surelerinin de ayetleri var."

25 ARALIK PANORAMA MÜZESİ'NE HİBE EDİLECEK

Sancağın Atatürk tarafından İzmir'in kurtuluşundan sonra Latife Hanım'a hediye edildiğini kaydeden Yıldırım, “Geliri kız öğrencilerin okutulması amacıyla hayata geçirilen ‘Anadolu bursiyerleri programı’ na bağışlanmak üzere müzayedeye çıkarılan ve manevi değeri şehrimiz için çok büyük olan bu paha biçilmez sancak meclis üyemiz Sıtkı Severoğlu’nun bilgilendirmesi ile Gaziantep Ticaret Odası yönetim kurulu kararıyla alınmış, Gaziantep Ticaret Odası Meclisi onayıyla da sergilenmek üzere 25 Aralık Panorama Müzesi'ne hibe edilecektir” dedi. (GÜLŞAH SERT)

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz