Aslan Yeni Nesil EGEBİL ile Gücünü birleştiriyor

EGEBİLkaliteli yeni nesil eğitim – öğretim anlayışıyla marka şehir Gaziantep’te hizmet vermeye başlayacak.

Aslan Yeni Nesil EGEBİL ile Gücünü birleştiriyor
Telgraf Haber Merkezi
6 Nisan 2021 / 21:57

Dünyada ve Türkiye’de değişen öğrenci, veli kuşağı vebununla birlikte değişmesi ve yenilenmesi gereken eğitim-öğretim hizmetleri fikrinden hareketle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan okul markası EGEBİLkaliteli yeni nesil eğitim – öğretim anlayışıyla marka şehir Gaziantep’te hizmet vermeye başlayacak.

33 yıldır eğitim-öğretim sektörünün her alanında emek veren EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar ile 25 yıldır Gaziantep eğitimine yön veren EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan basın toplantısında gazetecilerle buluştu.

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tatar bilinenin aksine eğitim sektöründe insana yönelikdiğer sektörlerde olduğu gibi bir inovasyon mutfağınaihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Bu mutfağın bir okulunmüdüründen öğretmenine, eğitim-öğretim modelinden kurumsal iletişimine kadar tüm ihtiyaçlarının tek bir noktadan tasarlandığı bir yapı olması ve bu know how”ınyani bilgi birikiminin insanlarla paylaşılması gerektiğineinanıyoruz. Bundan dolayı EGEBİL, aynı zamanda akreditemodeliyle büyüme yolunu seçmiş ve Türkiye’de çok kısavadede ses getirmiş yepyeni bir eğitim-öğretim sistemininadıdır.” Dedi.

Kişiselleştirilmiş eğitim öğretim tasarımı “DNA modeli”  Türkiye’de ilk

EGEBİL Eğitim Grubunun, hayata geçirdiği 4.nesil eğitim-öğretim anlayışının Türkiye’de bir ilk ve kıvılcımolma niteliğini taşıdığını belirten Tatar Biz merkezeöncelikle anne, baba, çocuk, öğretmen ve paydaşların yeninesilde neye ihtiyacı olduğunu aldık ve bütün tasarımlarıbelli başlıklar altında tamamen buna göre oluşturduk. Dolayısıyla bu, Türkiye’de bir ilktir. Bunun örneklerinden bir tanesi “OKULHANE” modelidir. Bir tanesi, EGEBİLBeceri Okulu (EBO)’dur. Bir tanesi, konuşma odaklıİngilizce modeli Talking Generations-TAG”dır. Bir tanesi,E-ÇAREM rehberlik iletişim modelidir. Türkiye’de artıksistemler kendini bir yere getiriyor ve biz, benzersiz “DNA Modeli”miz ile bu sistemin Türkiye’deki öncüsüyüz.” Diyerek konuştu.

EGEBİL ‘in 4.nesil eğitim-öğretim hizmetini Türkiye’nindört bir yanına taşıma ve geleceğin eğitim dünyasında oyunkurucu olma iddiasıyla yola çıkmış bir eğitim tasvurguyapan Tatar, Atatürkçü, ufku geniş, öğrenilmiş çaresizlikleri olmayan ve bu sektöre gönül vermiş eğitim emekçileriylegüç birliği yaparak sağlam adımlarla ve kazan-kazanmodeliyle kaliteli bir şekilde büyüdüklerini söyledi.

EĞİTİM-ÖĞRETİMDE TARİHÎ FIRSAT!

Toplantıda konuşan EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ise özel öğretim sektöründe bir devrin bitip yeni bir devrin başladığı bir süreci yaşadıklarını ifade ederek  25 yıldır Gaziantep’te eğitim-öğretim alanında tecrübesi olan ve binlerce öğrenci yetiştiren biri olarak EGEBİL Okullarını Gaziantep’e taşımanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Aslan, “EGEBİL Okulları ile Gaziantep’te eğitim anlayışında yeni bir fark yaratacağımızı düşünüyorum. Bizim 25 yıllık yerel deneyimimiz ile EGEBİL Okullarının 33 yıllık ulusal tecrübesini Gaziantep’te buluşturuyoruz. Maalesef yeni okulculuğu göremeyen, görmekte dirençgösteren, çevik davranamayan kurumların kan kaybedişiniüzülerek takip ediyoruz ve edeceğiz. 4. nesil okulculuğun gerektirdiği yüksek maliyetli ve rekabetçi bir yarışta eskinin biraz daha iyisini yapmaya çalışarak okulculuğu sürdürmek, bu belirsizlik döneminde büyük bir tehdit ve risk barındırıyor. Özel öğretim sektöründe artık bir devir bitti, yeni bir devir başlıyor. Bu değişim ve dönüşüm fırsatı bir daha gelmeyecek. Biz kendimizi bu sürece en iyi şekilde hazırlıyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz