Aşı olun Gaziantep’te vakalar artıyor!

Aşı olun Gaziantep’te vakalar artıyor!
Telgraf Haber Merkezi
27 Temmuz 2021 / 09:00

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentteki vaka sayısının hızla arttığına dikkat çekerek, ‘Salgın hala devam ediyor. Aşı oranı çok düşük. Vaka sayımız hızla artıyor’ dedi.

Gaziantep’te aşılama oranının yüzde 56 civarında kalması ve vaka sayılarının hızla artması, tedirginliğe yol açtı. Artan vakalara rağmen, kentte aşılama oranının çok düşük olması üzerine Vali Davut Gül, uyarılarda bulundu. Vatandaşları aşı olmaya çağıran Gül, aşı oranının biran önce yükselmesi gerektiğini dile getirdi. Vali Gül, ‘Covid-19 Salgını devam ediyor. Aşı oranımız halen çok düşük. Vaka sayımız hızlı bir şekilde artıyor. Lütfen aşınızı olup maskenizi takınız. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda bulunmayın. Görevlilerimiz maske ve mesafe denetimine devam etmekteler” açıklamalarında bulundu. Vali Gül, sosyal mesafe ve maske kuralının da aşı olunsa da devam ettirilmesi çağrısı yaptı. 

Gaziantep’te gerek bayramda gerekse bayram ertesi, sosyal mesafe ve maske kuralları yok sayıldı. Vatandaşlar salgın bitmişçesine davranarak korona virüse adeta davetiye çıkardı. Aşılama oranında da çok gerilerde olan Gaziantep, yüzde 56.3 oranı ile turuncu kategoride yer aldı. Haftalık vaka sayıları da bir önceki haftaya oranla 300’ün üzerinde artış gösterdi. Aşı noktalarının fazlalığına rağmen vatandaşların aşıya rağbet etmemesi, vakaların da hızla yükselmesine sebep oluyor. Vali Gül de uyarılarda bulunarak, ‘Herkes aşılarını olsun. Aksi takdirde salgını yenemeyşz. Vakalar hızla artıyor’ ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aşılana oranının artmaması halinde virüsle mücadelenin uzayacağına dikkat çekmişti. Açıkladığı rakamlarda Gaziantep’in aşılama oranının çok düşük olduğunu bildirmişti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz