'Anneler Günü' hediyesi; Gaziantep gezisi

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, ’AnnelerGünü’ dolayısıyla ilçe sınırlarında yaşayan yaklaşık 100 kadını, Gaziantep’in tarihi, turistik ve kültürel yerlerinegeziye götürdü.

'Anneler Günü' hediyesi; Gaziantep gezisi
Telgraf Haber Merkezi
9 Mayıs 2022 / 01:04

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, ’AnnelerGünü’ dolayısıyla ilçe sınırlarında yaşayan yaklaşık 100 kadını, Gaziantep’in tarihi, turistik ve kültürel yerlerinegeziye götürdü.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile HizmetleriMüdürlüğü, Anneler Günü dolayısıyla şehit anneleri veşehit eşleri, eşi vefat etmiş ve dezavantajlı durumdakiannelerin katılımıyla günübirlik Gaziantep gezisidüzenledi. Sabah saatlerinde Akdeniz Belediye binasıönünden otobüslerle hareket eden Akdenizli kadınlara, kente vardıklarında Şahinbey Belediyesinden rehberlereşlik etti.

Renkli geçen gezide kadınlar, Gaziantep’in İslam BilimTarihi Müzesini, Şehreküstü Konaklarını, Şıh Cami, ŞıhKasteli, Şıh Hamamı, Şıh Meydanı, Pişirici Kasteli, Mecidiye Han, Milli Mücadele Müzesi, Yeşilvadi Millet Bahçesi, Mavikent, Şehit ve Gazi Yakınları Konutları, Akkent Spor Köyü, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi, Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi ileBakırcılar Çarşısını gezdiler.

Üstü açık araçlarla şehir turu

Gaziantep’in müzelerini, tarihi ve turistik yerlerini, doğalgüzelliklerini ve tarihi evlerini ziyaret ederek unutulmazbir gün geçiren Akdenizli kadınlar, ayrıca ŞahinbeyBelediyesinin tahsis ettiği üstü açık iki araçla şehir turuattı. Türkiye’nin en büyük parklarından piknik veeğlence alanlarından biri olan Yeşil Vadiyi trenle gezmeşansı bulan kadınlar, Bakırcılar Çarşısını da gezerekçeşitli hediyeler aldılar.

Başkan Tahmazoğlu, Akdenizli kadınlarla sohbet etti

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da kenti ziyaret eden Akdenizli kadınlarla Şahinbey Kongreve Sanat Merkezinde buluşarak bir süre sohbet etti veAkdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a selamlarınıiletti. Geziye katılan birçok kadın ilk kez şehir dışınaçıktığını, kimi de Gaziantep’i ilk kez gördüğünü vehayran kaldığını ifade ederek geziden duyduklarımemnuniyeti dile getirdi. Gaziantep gezisinin, AnnelerGünü’nde kendilerine verilmiş en güzel ve en anlamlıhediyelerden biri olduğunu söyleyen kadınlar, AkdenizBelediye Başkanı Gültak ve Şahinbey Belediye BaşkanıTahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz