Ankara belirleyecek

CHP İl Başkanı Neşet Uçar, kongre tarihinin neden açıklanmadığı yönündeki tartışmalara noktayı koydu. Uçar, ‘Kongre tarihini tüzüğümüz gereği parti genel merkezimiz belirleyecek’  dedi.

Ankara belirleyecek
Okan Çelik
9 Temmuz 2021 / 07:23

CHP İl Başkanı Neşet Uçar, kongre tarihinin neden açıklanmadığı yönündeki tartışmalara noktayı koydu. Uçar, ‘Kongre tarihini tüzüğümüz gereği parti genel merkezimiz belirleyecek’  dedi.

CHP İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Başkan Neşet Uçar, Gaziantep kamuoyunun merakla beklediği kongre tarihi ile ilgili kararı CHP Genel Merkezi’nin vereceğini açıkladı. Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın kente geleceğini bildiren Uçar, ‘Genel Başkan Yardımcımız kentimizde incelemelerde bulunacak. Kongre tarihi ile ilgili son kararı da Genel Merkezimiz açıklayacak. Biz de çıktığımız bu yolda tarihi belirlenecek olan kongrede aday olduğumuzu bildirmek isteriz. Ama şu anda il başkanlığı seçimi için değil, partimzi için çalışmalar yapıyoruz. Genel merkezimiz kongre tarihini açıklarsa aday olarak seçime gireriz. Ama o zamana kadar da çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz’ diye konuştu.

PAHALILIK GELİYOR

Son günlerde yapılan zamlarla ilgili açıklamalarda da bulunan başkan Neşet Uçar, ‘Saray rejiminin, halkın sırtına yüklediği büyük yük ve ağır ekonomik yıkım, TÜİK' in artık makyaj tutmayan enflasyon verilerinde bile görülüyor.  TÜİK’in açıkladığı Haziran 2021 verilerine göre yıllık tüketici enflasyonu yüzde 17.53 ile son 2 yılın zirvesine yükseldi. Üreticinin maliyetleri ise yıllık yüzde 42.89 artışla son 32 ayın zirvesinde. Üretici ve tüketici enflasyonu arasındaki fark, bir süre sonra artan maliyetlerin tüketiciye yüksek enflasyon olarak döneceğini gösteriyor. Türk Lirası’nın döviz kurları karşısında sürekli değer kaybetmesi ise ithal girdiye mahkum edilmiş çiftçimizin, üreticimizin maliyetlerinin artacağının habercisi. Mazot pahalanacak, gübre pahalanacak, elektrik pahalanacak. Bunun üzerine bir de son zamlar önümüzdeki aylarda enflasyona yansıyacak” şeklinde konuştu.

ELEKTRİK 8 DOĞALGAZ 13 KEZ ZAMLANDI

1 Temmuz itibariyle elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12, sanayi kuruluşlarında kullanılan doğalgaza yüzde 20, LPG’ye 60 Kuruş, öğrenci harçlarına ise yüzde 10 zam yapıldığına dikkat çeken Uçar, “Son zamlarla birlikte, sene başından beri elektriğe yüzde 22, doğalgaza yüzde 20 zam uygulanmış oldu. Ucube tek adam rejiminin yürürlüğe girdiği günden bugüne elektrik faturaları 8 kez, doğalgaz faturaları da 13 kez zamlandı. İktidarın kurduğu bu bozuk düzen, vatandaşa sadece açlık, işsizlik ve zam getirdi. Biz bu bozuk düzeni değiştireceğiz. Demokratik hukuk devletine son verip yerine Şahsım hükümetini koyanların kurduğu bu düzeni değiştireceğiz” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz