Ali Gür’den Rektör Hatipoğlu’na sert tepki

Ali Gür’den Rektör Hatipoğlu’na sert tepki
Telgraf Haber Merkezi
1 Nisan 2021 / 22:49

Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Nihat Hatipoğlu, Gaziantep Üniversitesinin kampüs içindeki elemanlarını bir anda çektiği açıklamalarına Eski Rektör Ali Gür'den cevap geldi.

Gaziantep Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Ali Gür yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

GİBTÜ Rektörü Prof. Nihat Hatipoğlu tarafından Basın toplantısında dile getirilenler gerçeği yansıtmamaktadır. Daha önce de bu tarz söylemler üzerine 4 Şubat 2020 tarihli Basın açıklamamızda bütün gerçekler açık bir şekilde dile getirilmiş ve kamuoyu aydınlatılmıştır.

Kendileri rektör olarak atandıktan sonra mecburiyet olmamasına rağmen 1 yıl boyunca başta personel ve güvenlik görevlisi olmak üzere her türlü destek fazlasıyla Gaziantep Üniversitesi tarafından verilmiştir.

Ancak bu süre zarfında Rektörü olduğu üniversiteye uğramayıp ilgilenmediği için personel alım ve nakillerini gerçekleştirmediğinden personel sıkıntısının giderilmesini ilgisi olmadığı halde sürekli Gaziantep Üniversitesinden beklemiştir.

Kurulu ve hazır bir üniversitenin rektörü olarak Üniversitesini sahiplenmiş ve zaman ayırmış olsaydı bu durumlar yaşanmazdı. Gaziantep Üniversitesi olarak teşekkür beklerken bu tarz söylemlerle kamuoyunun yanıltılmasını uygun bulmadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz