‘Adalet krizi yaşıyoruz’

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Ekonomik kriz zaten artık bilinen bir gerçek; fakat aynı zamanda bir eğitim krizi de yaşıyoruz, adalet krizi yaşıyoruz, siyasi üslup krizi yaşıyoruz. Adeta kriz üstüne kriz yaşıyoruz” dedi.

‘Adalet krizi yaşıyoruz’
Telgraf Haber Merkezi
8 Nisan 2021 / 02:52

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Ekonomik kriz zaten artık bilinen bir gerçek; fakat aynı zamanda bir eğitim krizi de yaşıyoruz, adalet krizi yaşıyoruz, siyasi üslup krizi yaşıyoruz. Adeta kriz üstüne kriz yaşıyoruz” dedi.

Gaziantep’e gelen ve Saadet Partisi İl Binası’nda basın toplantısı düzenleyen SP Sözcüsü Birol Aydın, insanların kasıtlı bir şekilde ve yersiz konularla meşgul edildiğini ve sorunların üstünün kapanmak istendiğini savundu. Aydın, “İnsanımız, uzunca bir süredir kasıtlı bir şekilde yersiz, gereksiz ve hiç kimseye faydası olmayan konularla meşgul edilmekte ve yaşadığımız derin problemler bu şekilde örtülmeye çalışılmaktadır. Bırakın son birkaç yılı, şu son birkaç günde yaşadıklarımız dahi büyük bir anormalliğe işaret etmektedir. İnsanımız, normalliği özledi; ülkemizin hızlı bir şekilde "normalleşmeye" ihtiyacı var. İnsanlarının yarın sabah neye uyanacağını bilemediği, birkaç saat sonrasını bile öngöremez hale geldiği bir ülke durumuna geldik. Herkes endişeli, herkes kaygılı, herkes mutsuz; herkes adeta diken üstünde yaşıyor” dedi.

Birol Aydın, iktidarın başarısızlıklarına bahane aradığını dile getirdi. Aydın, “ İktidar ve ortakları, seçim hesapları uğruna ülkemizi bilerek ve isteyerek derin bir bunalıma sürüklemekte, milletimizin gerçek gündem başlıkları konuşulmasın diye, ardı ardına suni gündem başlıkları üretmektedir. Uzanca bir süredir ülkeyi yönetmek yerine, toplumu ve algıları yönetmeye mesai harcıyorlar. Yine aynı şekilde, "ülkemizi nasıl ayağa kaldırırızın" cevaplarını aramak yerine; %50+1'i nasıl buluruz, muhalefet cephesini nasıl dağıtırızın matematiği üzerine çalışıyorlar. Ülkemizin her geçen gün artan bütçe açığını kapatmaya kafa yoracaklarına, her geçen gün demokrasi açığını daha da artıran adımları atmakla meşguller. Gaziantep'in sorunlarını nasıl çözeriz, Karagöz caddesinde, şehrin sokaklarında işsiz gezen gençlerimize nasıl iş imkanı sağlarız diye düşünmek yerine; Antep'ten nasıl bir tane fazla milletvekili çıkarır, bir-iki tane fazla belediye nasıl kazanırız sorusuna odaklanmış vaziyetteler. Ekonomide, adalette, eğitimde, tarımda, dış politikada, hangi alanı ele alırsak alalım, iktidar sınıfta kalıyor ve girdikleri her bütünleme sınavında notları daha da düşüyor. Notu kırık her öğenci gibi, iktidar da başarısızlığına bahane aramakta, bulamazsa da üretmeye çalışmaktadır. Yanlış yapıyorsunuz, daha da kötüsü bu yanlışlıkları bilerek, isteyerek, hatta inadına yapıyorsunuz! Allah'tan korkun, milletten utanın! Generalmiş, amiralmiş, yok 103, yok 104'müş; siz yersiz bir şekilde bunlarla meşgul olurken; millet hangi sıkıntılarla cedelleşiyor? Yapılan son araştırmaya göre; milletin çarşı-pazarda karşılaştığı son bir yıllık gıda enflasyonu %40'ı bulmuştur. 2020 yılında elektiriği kesilen abone sayısı 3,7 milyonu bulmuş! İşsizlik, geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı, ardı ardına gelen zamlar, ciddiyetsiz 'aç-kapa' pandemi yönetiminin sonucu olarak mağdur olan esnafımız ve çalışanları... Türkiye'nin her geçen gün artan dış borcu ve bütçesinden faize ayırdığı devasa paralar” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz