15 Temmuz Gazisi 3.5 yıldır yatağa mahkum

Gaziantep'te 15 Temmuz Demokrasi nöbeti sırasında nereden geldiği belli olmayan kurşunla başından vurulan ve yatağa mahkum kalan genç  3.5 yıldır yatağa mahkum bir hayat sürüyor.

15 Temmuz Gazisi 3.5 yıldır yatağa mahkum
Telgraf Haber Merkezi
14 Temmuz 2020 / 23:36

Demokrasi nöbeti sırasında serseri kurşunla kafasından vurulan Mehmet Alpaslan, 3.5 yıldır yatağa mahkum bir hayat sürüyor.

Mehmet Alpaslan henüz 17 yaşında bir tekstil atölyesinde çalışan gençti. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Gaziantep’te Demokrasi Meydanı’na ilk koşanlardan birisi oldu. 16 Temmuz gecesi, elinde Türk bayrağı sallarken, biranda yere yığıldı. Görenler tarafından hastaneye kaldırılan gencin kafasında kurşun olduğu ve vurulduğu anlaşıldı. Tam 7 ay boyunca Gaziantep’te hastanelerde yaşam mücadelesi verdi. Yatağa mahkum olan, hareket edemeyen ve konuşamayan gence Gazilik hakkı verildi.

Anne Alpaslan, hain darbe girişimi sırasında büyük oğlu Muhittin’in Genel Kurmay Başkanlığında vatani görevini yapmak üzere bulunduğunu belirterek, “Ben büyük oğlum için inanılmaz endişe yaşıyordum. Ancak kader benim küçük oğlumun başına getirdi. Uzaktan ateş edildiği belirtildi. On binlerce kişinin bulunduğu Demokrasi Meydanı’nda kurşunun oğluma isabet etmesi ve Gazilik hakkını alması üzücü ama gurur verici. Oğlumla gurur duyuyorum. Eğer benim oğlum ve diğer evlatlar meydanlara inmese bizim sonumuz ne olurdu? Bizim Suriyeliler gibi gidecek yerimiz de yok. Oğlumla gurur duyuyorum. Darbe girişimi duyulur duyulmaz meydanlara koştu. Elinde Türk bayrağı ile askeriyenin önüne dahi gitmişti. Umarım Allah’ım Gazi oğlumu bana bağışlar” İfadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz