‘Otoban ücretsiz olsun’ önerisi

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, Nurdağı-Gaziantep ve Nizip-Gaziantep yollarında her yıl çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi. Hocaoğlu, “Otoban ücretsiz olursa bu sorun çözülür” dedi.

‘Otoban ücretsiz olsun’ önerisi
Sedat Torun
18 Mart 2020 / 17:00

Hocaoğlu, Gaziantep’te her yıl, dünyada korona virüs ölen insan sayısından, daha çok vatandaşın Nurdağı – Gaziantep, Nizip-Gaziantep arası yol güzergahında hayatını kaybettiğini söyledi.  Hocaoğlu, “Biz Gaziantep’in 14 Milletvekilinin de Gaziantep halkına hizmet için seçildiğini, birlikte Gaziantep için çalışmak istediğimizi her defasında zikrettik. Bu bağlamda; birçok ilde olduğu gibi, ilçeler arası otoban; Gaziantep için ücretsiz yapılamaz mı? Nurdağı – Nizip, Gaziantep’in ilçeleri bu ilçeler arası otoban ücretsiz olsun. Nurdağı, Nizip, Gaziantep otobanı ücretsiz olur ise; bu sorun bir nebze çözülebilir. Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, AKP Milletvekili Sayın Ali Şahin Nizipli, MHP Milletvekili Sayın Muhittin Taşdoğan da Nurdağı. Bu konuya öncelik vermelerini, diğer Gaziantep milletvekillerinin de destek vermesini istiyoruz. Sayın Fatma Şahin’de kendisine Bakan olarak hitap edilmesini istiyor. Bizde diyoruz ki, bakanlık hitapta kalmasın, gereği yapılsın; Nizip – Gaziantep, Gaziantep – Nurdağı otoban yolu ücretsiz yapılsın” dedi.

“Nizip’e yapılması planlanan Ray-Bus nerede?” diye sözlerine devam eden Hocaoğlu, “Üç dönem AKP Milletvekilliği, şu anda da Nizip Belediye Başkanlığı yapan sayın Mehmet Sarı, Korona virüsü bize hayatı unutturamaz, her yıl biz korona virüsünün verdiği kadar can kaybını Nizip – Gaziantep arası yolda veriyoruz. Resmini çekip yayınladığınız, RAY – BUS nerede? Hala sefer tarihi bekliyoruz. İlk sefere beni çağırırsanız, verdiğim sözü tutmaya hazırım. Gelip size teşekkür edeceğim. Biz Nizip’i seviyoruz. Ayrıca, biz söz konusu vatan olunca, gerisi teferruat diyen gelenekten geliyoruz. Aslımızı inkar etmedik etmeyiz, Gaziantep için, ülke için tek yürek oluruz. Bunu İdlip şehitleri sonrası yapılan Valilik toplantısında da gösterdik. Her zaman da gösteririz. Kol kırılır yen içinde kalır demeyi, kan tükürüp, kızılcık şerbeti içtik demeyi de biliriz. Ancak kolumuzu kırana, bizi kan tükürüp kızılcık şerbeti içtik demeye mecbur bırakana gereken cevabı vereceğimiz zamanı da biliriz. İlk seçimde bu cevabı vereceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz