Öğrencilere raylı sistem anlatıldı

Büyükşehir 'Raylı Sistemin Kullanımı ve Toplu Ulaşımın Önemi' konulu bilgilendirme eğitimlerine devam ediyor.

Öğrencilere raylı sistem anlatıldı
Telgraf Haber Merkezi
15 Aralık 2011 / 11:51

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistem güzergahı üzerinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere yönelik 'Raylı Sistemin Kullanımı ve Toplu Ulaşımın Önemi' konulu bilgilendirme eğitimlerini düzenlemeye devam ediyor.

30 hafta boyunca 10 bin öğrencinin raylı sistemlerle ilgili bilgilendirilmesinin hedeflendiği program kapsamında, broşürler dağıtılarak, eğitim CD'si izletiliyor ve raylı sistemde uyulması gerekli kurallar öğrencilere sunumlar eşliğinde anlatılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Mahir Çengel, öğrencilere raylı sistem hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Çengel, raylı sistemin konforlu, rahat ve güvenli olduğunu belirtti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çengel, öğrencileri hafif raylı sistem hakkında bilgilendirmek amacıyla seminer düzenlediklerini dile getirerek, "Raylı sistem çevre dostu ve güvenli bir ulaşım aracıdır. Şuanda 10. okulumuzda eğitim
gören öğrencilerimizle bir araya geldik. Çocuklarımıza ve gençlerimize ulaşım ve raylı sistemler hakkında genel bilgiler aktaracağız. Amacımız Gaziantep'teki raylı sistemin ilk etabının tanıtımını yapmak ve daha sonraki planlamaları gençlerimize aktarmaktır" dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz