Beşinci 5 yıldızlı otel

Divan Grubu Gaziantep'te 20 milyon avroya mal olacak otel ve rezidans projesine başladı.

Beşinci 5 yıldızlı otel
Telgraf Haber Merkezi
27 Şubat 2012 / 09:31

Divan Grubu Gaziantep’te 20 milyon avroya mal olacak otel ve rezidans projesine başladı. İpekyolu üzerinde yeni yapılan Kantar İş Merkezi 48 daireli rezidansa çevrilirken hemen yanında ise 126 odalı Divan Oteli’nin temeli atıldı. Divan Otel böylelikle kentteki beşinci 5. yıldızlı otel oldu.

DİVAN TEMELİ ATTI

Divan Grubu, şehir otelciliğinde attığı adımlara Gaziantep’le devam ediyor.
Yapımı Sitil Yapı tarafından gerçekleştirilen 126 odalı beş yıldızlı Divan Otel ve 48 dairelik bir rezidanstan oluşacak projenin 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

Türk otelcilik sektörünün en önemli isimlerinden Divan, Gaziantep’te hayata geçireceği Divan Otel ve Residences projesinde, üstün hizmet kalitesini Anadolu ile buluşturmaya hazırlanıyor. Türk ekonomisinin lokomotif şehirlerinden biri olan Gaziantep’e yapacağı yatırımda Sitil Yapı ile misafirlerine ulaşmayı hedefleyen Divan Grubu, Gaziantep’e yeni bir soluk getirecek projesinde, otel hizmetini ve ev konforunu tek bir projede birleştirecek. Divan Otel’inin açılması ile birlikte Tuğcan, Dedeman, Anatolian, Grand, Royal otelin ardından beşinci 5 yıldızlı otel oldu.

İpek yolu üzerinde inşaatına başlanan Divan Otel ve Residences projesi, arsa maliyeti hariç 20 milyon avroluk yatırım maliyeti ile şehir otellerine bir yenisini daha ekliyor. Divan Yetkilileri, ekonomiye yön veren bir şehrin işgücüne katkıda bulunmak üzere, özellikle iş toplantıları ve seminerlere yönelik ‘Eksiksiz Hizmet’ ilkesiyle yola çıktıklarını söyledi.

Türkiye’de ve yurtdışında birçok marka otelin anahtar teslimi yapımını gerçekleştiren Sitil Yapı; Divan Otel ve Residences projesi kapsamında 126 odalı ve beş yıldızlı bir otel ve 48 dairelik bir rezidans inşa ediyor. 1990’li yıllarda Antalya’da kurulan Sitil Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Aras, projeyle ilgili yaptığı açıklamada; şehrin içinden geçen ve tarihi İpekyolu üzerine kurulacak Divan Otel ve Residences projesinin, havaalanına 20. km. olan uzaklıkta bulunan avantajlı konumuyla da fark yaratacağının altını çizdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz